Kriz (Akustik) - İpek Demir & Mert Demir

Kriz
Hadi Bir Düşün
Sarısı Kaybolmuş Bir Güneş Ne Işe Yarar
Hadi Bir Düşün
Mavisi Kaçmış Bir Deniz Kimi Oyalar
Hadi Bakıver Etrafına
Kim Kimi Seviyor Böyle Delicesine
Cayır Cayır Yanan Saman Alevi Değil
Yüreğimin Yangını Gözyaşlarıyla Bile Sönmüyor
Karanlıkta Duruyor Bedenim
Gülmüyor Hiç Hoş Seyler Vadetmiyor
Çok Pis Alıştım Lanet Kokuna
Çekmesem Bir Gece Içime Krizim Geliyor
Yaşanan Günün Bir Farkı Yok Ki Dünden
Ya Da Bugünden
Aynı Şeyler Hiç Durmadan Tekrar Ediyor
Arıyorsun Ya Bensiz Bir Dünya Yok
İşte Vallahi Bu Beni Kahrediyor
Çok Pis Alıştım Lanet Kokuna
Çekmesem Bir Gece Içime Krizim Geliyor
Söz & Müzik: Arif Akpınar
Yorumcu: İpek Demir
Aranjör: Mert Demir
Gitarlar & Cajon: Mert Demir
Perdesiz Bas Gitar: Gökhan Al
Video & Görüntü Yönetmeni: Sinem Demir
Sık Sorulan Sorular için bazı bilgiler :)
İpek ve Mert kardeştir. Mert, abi olarak 4 yaş büyüktür. Yaklaşık on beş senelik sahne geçmişleri ve canlı performans tecrübeleri bulunmaktadır. Uzun yıllar geniş bir kitleye hitap etmiş ve büyük beğeni toplamışlardır.
İpek Demir
Solist / Söz Yazarı / Besteci
1987 Doğumlu İpek Demir, çocukluktan bu yana kendi şarkılarını yazmaya ve şarkı söylemeye olan ilgisi, ağabeyi Mert Demir'in gitar çalmaya başlamasıyla bu yönünü keşfetmesine zemin hazırlamıştır. Lise yıllarında müzik öğretmeninin koro seçimlerinde kendisini fark etmesi ve okul konserlerinde kendisine solo performanslar vermesi müzik hayatının ilk tecrübelerini edinmesini sağlamıştır. Aynı yıllarda Sarıyer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'na girmiş ve 3 sene aktif devam etmiştir. Lisans öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Amerika'da dil öğrenimi görmüştür. Üniversite yıllarında başladığı profesyonel sahne hayatı, ağabeyi Mert Demir ile ikili olarak ve ayrıca yine beraber kurdukları Med Cezir Orkestrası adlı orkestrada canlı sahne performanslarına aktif olarak devam etmekte, ayrıca albüm çalışmalarında kendi şarkılarını yaparak söz yazarı ve besteci kimliği ile de yer almaktadır.
Mert Demir
Gitarist / Aranjör / Söz Yazarı / Besteci
1983 Doğumlu Mert Demir, müzik hayatına çocukluğunda dinlediği Gipsy Kings'ten etkilenerek başlamıştır. Gitara karşı olan ilgisi, Flamenco tutkusu ve bu dildeki şarkıları anlayabilmek için kendi kendine İspanyolca öğrenmeye kadar giden bir serüven haline dönüşmüş, Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ilgaz Benekay'dan Flamenco Gitar eğitimi almıştır. Lise yıllarında okul orkestrasında gitar çalarak ve şarkı söyleyerek devam etmiş ve müzisyen büyüklerinin de desteğiyle Üniversite öğrenimine gelmeden piyasada pek çok sahnede çalmaya başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde Lisans öğrenimini görmüştür. Profesyonel sahne hayatı Kız kardeşi İpek Demir ile ikili olarak ve ayrıca yine beraber kurdukları Med Cezir Orkestrası adlı orkestrada canlı sahne performanslarına aktif olarak devam etmekte, bununla birlikte ikilinin albüm çalışmalarının aranjörlüğünü de yapmaktadır.

YORUMLAR