IMEI kayıt ücreti zammı sonra yurt dışından telefon almak ne kadar mantıklı?

#ımeızam #ımeıkayıt #yurtdışındantelefon
shiftdelete.net/imei-kayit-ucreti-zammi-sonra-yurt-disindan-telefon-almak
Teknoloji gündeminde son zamanlarda telefonlara gelen ÖTV zammı konuşulurken, yurtdışından getirilen telefonların kullanılabilmesi için gereken IMEI kayıt ücretine de art arda zam geldi. IMEI kayıt ücreti 1500 lira olurken, başka pasaporta kayıt dönemi de bitti. Peki gelen zamlar ve zorlukların ardından yurt dışından telefon getirmek halen mantıklı mı? Yurt dışından gelen telefonlar için yeni yasa ile beraber neler olacak? Merak edilen soruları bu videoda cevapladık.
IMEI kayıt ücreti zammı ardından yurt dışından telefon almak
Yurt dışından gelen telefonlar için yeni yasa ile beraber, yurt dışından telefon getirmek eskisi kadar avantajlı olmayacak. Yeni çıkan kararname ile beraber, pasaportuna kayıt yaptıran kullanıcı 3 yıl içerisinde başka bir telefonu pasaportuna kayıt yaptıramayacak. Bunların dışında, kişilerin telefonlarını pasaporta kayıt etme süreci de değişti. Kullanıcılar artık yurt dışından getirdikleri telefonları başka bir kişinin pasaportunun üzerine kayıt edemeyecek. Tüm bunların yanında, IMEI kayıt ücreti de istenmeyen boyutlara ulaştı. ÖTV zammı ardından gelen bu zamlarla beraber, tüm dengeler değişti.
Durumu özetlemek gerekirse, yurt dışından aldığınız telefonun fiyatı üzerine 1500 lira IMEI ücreti ödeyecek ve 3 yıl boyunca pasaportunuza başka bir telefon kayıt edemeyeceksiniz.

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►goo.gl/ylUFmZ
Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► goo.gl/IIKYIK
ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;
Instagram ►► goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►goo.gl/vTwhws
Google+ ►► goo.gl/6jRF18
ShiftDelete.Net TR-me hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.
ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

YORUMLAR