Android telefonu otomobile yansıttık! BMW M8'de Android Auto!

#AndroidAuto #CES2020 #BMW
shiftdelete.net/android-telefonu-otomobile-yansittik-android-auto-deneyimi
forum.shiftdelete.net/threads/android-auto-nasil-olacak.553792/
Android ve iOS dünyasında akıllı telefonları otomobillerde de özgürce kullanabilmek için iki sistem bulunuyor. Bunlardan biri Android Auto diğeri ise Apple CarPlay. Biz de bu videomuzda bir Android telefon ile Android Auto üzerinden nasıl bir deneyim sunulduğuna yakından bakıyoruz. Android Auto deneyimi videosuyla karşınızdayız. Android Auto özellikleri ile neler yapmak mümkün yakından bakıyoruz.
Android Auto deneyimi
Hem Android hem de iOS tarafındaki bu sistemlerin güvenlik açısından son derece önemli olduğunu belirtelim.
Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Android Auto özellikleri ile ilgili detayları aktardığımız video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Android Auto özellikleri
Android Auto özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda, en dikkat çeken özelliğin sürekli olarak güncelleme alması olduğunu söyleyebiliriz. Güncellemelerle değişen yollar da Google Haritalar'a ekleniyor. Böylece trafikteki yeni çözümler sürekli olarak otomobilde oluyor.
Android Auto'yu kullanmak için Android işletim sisteminin Lollipop ve üzeri olması gerekiyor. Bu arada sistem ne yazık ki şimdilik ülkemizde desteklenmiyor.
Sistemi kullanmanın en büyük avantajı başta da söylediğimiz gibi güvenlik. Sürüş sırasına telefona bakma ihtiyacı bu sistem sayesinde ortadan kalkıyor.
Telefonu otomobile bağlamak için Bluetooth bağlantısı kullanılıyor. Sonrasında ise başta Google Haritalar olmak üzere Mesajlar, WhatsApp, Skype, Spotify gibi birçok uygulama otomobilin ekranında beliriyor.
Son olarak, Apple CarPlay ile Android Auto'nun benzer işlevlere sahip olduğunu belirtelim. Aradaki tek fark, her iki ekosistemin de kendine has uygulamaları kullanıyor olması.

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►goo.gl/ylUFmZ
Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► goo.gl/IIKYIK
ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;
Instagram ►► goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►goo.gl/vTwhws
Google+ ►► goo.gl/6jRF18
ShiftDelete.Net TR-me hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.
ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

YORUMLAR