Amerikalıların Evleri Hakkında Yabancıları Şaşırtan 17 Ayrıntı

Özgürlükler Ülkesi ve Cesurların Yuvası… ve görünüşe göre içinde garip prizleri olan buz gibi soğutulmuş evlerin diyarı… Bir dakika, bir dakika…Amerikan evlerinde bu kadar garip olan şey nedir? Amerikalı olmayan arkadaşlarım, evime misafir olarak geldiklerinde, evimdeki bazı şeylerin ne kadar tuhaf olduğunu bana hemen işaret etmekten hiç geri kalmazlar!
Dünyanın çoğunda ayakkabılar giriş kapısında çıkarılır, ama Amerika’da durum hiç de öyle değildir. Ayrıca, Amerikalılar genellikle mutfakta su ısıtıcısı kullanmazlar
ve klozetleri suyla doludur. İlgilenizi çekti mi? Öyleyse sıradan bir Amerikan evinin neye benzediğini gelin beraber görelim!
Zaman bilgileri:
Kocaman evler 0:23
Her şey için bir oda! 00:52
Kişiye özel büyük çamaşır makineleri ve kurutucular 1:27
Bodrum katları 2:10
Hiç kullanılmayan yemek odaları 2:36
Yangın güvenliği konusundaki ciddiyet 2:58
Duvardan duvara halı 3:43
Ne kadar aşağı inebilirsiniz? 04:09
Klozetler su doludur 4:50
Tek bir musluk yeter 5:28
Klimanı sonuna kadar açmak 6:02
Evim içinde ayakkabı giymek 6:28
Anahtarsız prizler 6:56
Mutfakta çaydanlık yoktur 7:24
Çöplerden kurtulmak 7:45
Her yerde bayraklar 8:10
El değmemiş çimenler 8:34

#Amerika #ABD #Amerikanevleri

ÖZETLER:
- Tipik bir Amerikan evi, diğer ülkelerdekilere göre oldukça büyük ve geniştir.
- Her yatak odasında bir elbise dolabı vardır, bu dolaplardan, genellikle palto ve ayakkabıları koymak için ön kapının yanında bir tane, banyoda veya koridorda bir tane, kiler şeklinde mutfakta bir tane bulunur
- Odalardan bahsetmişken, bir oda da sadece çamaşır yıkamak için vardır. Ayrıca, çoğu Amerikalı hem çamaşır makinasına hem de ayrı bir kurutucuya sahiptir ve bunlar nedense hep büyüktür!
- Birçok Amerikan evinin bir diğer yaşam alanı olarak hizmet veren muhteşem boyanmış ve bakımlı bodrumları vardır. Burası bir misafir odası veya içinde boş vakit geçirmek için kullanılan bir dinlenme alanı şeklinde tasarlanabilir.

- Yangın güvenliği o kadar ciddiye alınır ki, kiracıların çalışmayan bir duman alarmını hemen tamir ettirmemeleri, ev sahiplerinin başını büyük belaya sokabilir.
- Alçak oturulan klozetler aslında bir amaca hizmet eder - yere daha yakın olmak. Bu, ihtiyacınızı gidermemin daha sağlıklı ve doğal bir yoludur.
- ABD'de klozetlerin içi su doludur ve bu suyun ısısını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.
- Ailelerin çoğu, çamurlu veya başka bir şey olmadığı sürece, evin içinde ayakkabı giymeyi hiç sorun etmezler. Elbette, böyle yapmayan Amerikan aileleri de vardır.
- Görünüşe göre Avrupa'da, bir düğmeyi çevirmek suretiyle akımı açan veya kapatan bir anahtar vardır. Amerika'da böyle bir seçeneğiniz yok.
- Yemek artıklarından bu şekilde kurtulmak ABD'de çok yaygındır. Aslında, Amerikan evlerinin %50 'sinden fazlasında bu metod kullanılmaktadır.
- Amerikalılar bayraklarını her yerde sergilemeyi gerçekten çok severler. Bu yüzden çoğu evde, evin dışına asılmış en az bir tane Amerikan bayrağı bulunur.
- Amerikalılar evlerinin bahçelerine iyi bakmayı severler. Artı, çoğu mahallenin bu hususta bazı kuralları vardır!

-----------------------------------------------------------
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: is.gd/HpUYgh
Müzik, Epidemic Sound: www.epidemicsound.com/

YORUMLAR