AKLINIZI BAŞINIZDAN ALACAK 20 KOLAY EVDE DENEY FİKRİ

YAPMASI ÇOK KOLAY EVDE DENEY FİKİRLERİ

Karanlıkta Parlayan Slime Nasıl Yapılır
1. Slime malzemelerinizi karıştırmak için genişçe bir kâse bulun.
2. Karanlıkta parlayan tutkalı bu kâseye boşaltın. Tüpün içindeki tutkalın tamamını boşaltın yoksa slimenız küçücük olur. Eğer büyük bir slime isterseniz malzemeleri iki katına çıkarın ve 2 tüp tutkal kullanın.
İpucu: Şişenin dibinde kalan tutkalı çıkarmak için şişeye biraz su koyun ve iyice çalkalayın. Daha sonra bunu kâseye boşaltın.
3. Yarım tatlı kaşığı karbonat ve iki yemek kaşığı suyu iyice karıştırın. Daha esnek bir slime istiyorsanız biraz daha su ekleyebilirsiniz. (En fazla çeyrek bardak olacak şekilde).
4. Lens suyunu yavaşça bu karışıma ekleyin. Başlangıç olarak yarım yemek kaşığı dökün daha sonra yine aynı miktarda ekleme yaparak iyice karıştırın. Sadece ihtiyacınız olan kadar ekleyin ve bunu yavaş yavaş yapın. Çok fazla lens suyu koyarsanız slime katılaşır ve esnemez.
Malzemeleri karıştırdıktan sonra slime hamurunu kâseden alın ve yoğurmaya başlayın. Başlangıçta çok yapışkan gelebilir ama bu normal. Karanlıkta parlayan slimenızı yapışkanlığı gidene kadar yoğurun. Eğer hala yapışkan olduğunu düşünüyorsanız ellerinize biraz bebe yağı veya losyon sürerek yoğurun.
Uyarı: Lens suyunuzda borik asit yoksa slime şekil almaz. Bizim sevdiğimiz marka videomuzda. Lens suyuyla slime yapma tüyolarımıza bakmadan geçmeyin.
5. Şimdi karanlıkta parlaması için slimenızı karanlıkta şarj etmelisiniz. Güneş ışığı evin içindeki ışıktan daha parlak olduğu için dışarıda gün ışığında bekletmenizi tavsiye ederiz. Eğer evdeki ışıklar yeterince parlaksa bu da işinizi görür. Her tarafının ışık görmesi için slime dümdüz olacak şekilde yayın.
Hava almayan bir kapta veya poşette saklarsanız bu slime en az bir hafta dayanır. Bizim deneyimlerimize göre genellikle bir haftadan uzun gidiyor. Yeter ki işiniz bittiğinde ortalıkta bırakmayın. Biz slime yaptığımızda içindeki havayı boşaltmak daha kolay olduğundan ağzı kilitli buzdolabı poşetlerinde saklıyoruz.
ZAMAN BİLGİSİ:
1:25 Örümcek yarışı
2:30 Şarap ve mum
5:33 Kinetik hamur
9:42 Dost ateşi
__________________
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ

YORUMLAR