Çocuklu Aileler İçin Tehlikeli 10 Köpek Cinsi

Sokakta ya da filmlerde gördüğünüz bazı köpekler inanılmaz tatlıdır. “Çocuğum böyle şirin bir arkadaşa bayılır” diye düşünmekten kendinizi alamazsınız. Ama bilmediğiniz şey, bu güzel canlılardan bazılarının çocuklu ailelere göre olmadığı! Hayatınızın büyük bir çoğunluğunu geçireceğiniz evcil hayvanınızı seçmeden önce videomuzu izlemelisiniz. O zaman gelin hep birlikte hangi köpek cinslerinin çocuklu aileler için uygun olmadığına birlikte bakalım!

ZAMAN BİLGİLERİ:
Akita İnu 0:40
Dalmaçyalı 1:31
Rus oyuncak teriyer 2:11
Doberman 2:50
Husky 3:33
Basenji 4:20
Alabay 5:17
Şivava 6:07
Pekinez 6:50
Corgi 7:25

#çocuklariçinköpek #aileköpekleri #tehlikeliköpekler

Müzik: Epidemic Sound www.epidemicsound.com/

ÖZET:
- Yetişkin bir Akita, diğer hayvanlara özellikle de kendi ırkından olanlara karşı saldırgan davranabilir. Sonuç olarak da boyutu fark etmeksizin bir anda diğer köpeklere saldırabilirler.
- Dalmaçyalı cinsi gerçekten büyük, aşırı güçlü ve hiperaktif. Köpeğiniz sosyalleşmiş ve çocukların ilgisine alışmış olsa bile, küçük çocuklarınızla olan etkileşimlerini yakından izlemelisiniz. Bir dakikalığına bile onları yalnız bırakmamalısınız.
- Rus teriyeri nazik ve sadık bir köpektir. Fakat gerçekten hassas yapılı olduklarını unutmamalısınız. Ailenizde hareketli çocuklar varsa, köpek kısa sürede strese girecektir.
- Muazzam itaatkarlıklarıyla Dobermanlar olağanüstü avcılardır. Bu nedenle de çocuklu aileler onları sıklıkla evcil hayvan olarak sahiplenmeyi düşünür. Bir yandan sahip oldukları koruma içgüdüsü bunu mümkün kılıyor. Köpeğe, sizin gibi çocuklarınızın da onun sahibi olduğunu ve korumanın yanı sıra, onlara saygı da duyması gerektiğini öğretmelisiniz.
- Bir Sibirya Kurdu sahiplendiyseniz, bir tane daha yaramaz, hareketli, ilgi delisi ve gezmeye bayılan çocuğunuz oldu demektir. Haskiler saldırgan olmasalar da, bu onları küçük çocuklarınızla yalnız bırakacağınız anlamına gelmiyor.
- Basenjiler aşırı meraklı ve oldukça zekiler. Sonuç olarak da itaatsizliğe yatkınlar. Bu köpekler köpek zeka sıralamasında sondan ikinciler.
- Alabay (ya da namı diğer Asya Çoban Köpeği) pofuduk beyaz bir ayı gibi görünüyor. Fakat görünüşü sizi aldatmasın! Bu köpek inanılmaz derecede güçlü ve iri. Bu cins her ne kadar iyi bir koruyucu olsa da hakimiyet kurmaya da meyilli..
- Şivavalar en küçük köpek cinsi olarak biliniyorlar. Bu köpekler genellikle narinliklerinin farkındadırlar ve bu nedenle çocuklara pek güvenmezler. Küçük bir çocuk bu köpeği canlı bir varlıktan çok bir oyuncak olarak görebilir.
- Pekinezlerin en belirgin özellikleri bencillikleridir. Çoğu Pekinez, gürültücü ve ona dokunmak ya da sevmek isteyen çocuklardan hoşlanmaz. Hatta buna tahammül bile edemez! Gerekli eğitim verilmediği takdirde ısırabilirler bile.
- Genç Corgiler sınırlarını test ederler ve çok fazla sorunla karşılaşmadıklarını gördüklerinde saldırganlaşabilirler. Bu, özellikle erkek Corgiler için geçerli bir durum. Köpek otorite eksikliğine alıştıktan sonra, bu alışkanlığını değiştirmek oldukça zor olacaktır.

Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr

YORUMLAR